MVR20D781K
Mfr.Part #
MVR20D781K
Datasheet
MVR20D781K
Description
VARISTOR 780V 6500A 20MM DISC TH
Stock
200
Capacitance @ Frequency :
510 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
6.5 kA
Energy :
265J
Features :
Maximum AC Volts :
485 V
Maximum DC Volts :
640 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Disc 20mm
Varistor Voltage (Max) :
858 V
Varistor Voltage (Min) :
702 V
Varistor Voltage (Typ) :
780 V