MVR20D751K
Mfr.Part #
MVR20D751K
Datasheet
MVR20D751K
Description
VARISTOR 750V 6500A 20MM DISC TH
Stock
778
Capacitance @ Frequency :
530 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
6.5 kA
Energy :
255J
Features :
Maximum AC Volts :
460 V
Maximum DC Volts :
615 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Disc 20mm
Varistor Voltage (Max) :
825 V
Varistor Voltage (Min) :
675 V
Varistor Voltage (Typ) :
750 V