MVS3225P560K
Mfr.Part #
MVS3225P560K
Datasheet
MVS3225P560K
Description
VARISTOR 3225 56V 150A 2SMD JLEA
Stock
653
Capacitance @ Frequency :
620 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
150 A
Energy :
1.8J
Features :
Maximum AC Volts :
35 V
Maximum DC Volts :
45 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) :
62 V
Varistor Voltage (Min) :
50 V
Varistor Voltage (Typ) :
56 V