PCB15JB9R10
Mfr.Part #
PCB15JB9R10
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Package/Case
Datasheet
PCB15JB9R10
Description
RES 9.1 OHM 5% 15W AXIAL
Stock
474
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Product Category :
Through Hole Resistors
Composition :
Wirewound
Failure Rate :
Features :
Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Height - Seated (Max) :
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 275°C
Package / Case :
Axial
Power (Watts) :
15W
Product Status :
Obsolete
Resistance :
9.1 Ohms
Supplier Device Package :
Axial
Temperature Coefficient :
±800ppm/°C
Tolerance :
±5%