PCB1A12A
Mfr.Part #
PCB1A12A
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Package/Case
Datasheet
PCB1A12A
Description
TERM BLOCK CARDEDGE 12POS GOLD
Stock
103
Manufacturer :
TE Connectivity AMP Connectors
Product Category :
Terminal Block Adapters
Convert From (Adapter End) :
Terminal Blocks, Screw Connection, 12 Pos, 1 Row
Convert To (Adapter End) :
Card Edge Connector, 12 Pos
Mounting Type :
Board Mounted
Product Status :
Active
Wire Gauge :
12 AWG