PCB1B18S
Mfr.Part #
PCB1B18S
Datasheet
PCB1B18S
Description
CONN TERM BLK CARD EDGE 18POS
Stock
463
Convert From (Adapter End) :
Terminal Blocks, Screw Connection, 18 Pos, 2 Rows
Convert To (Adapter End) :
Card Edge Connector, 18 Pos
Product Status :
Obsolete
Wire Gauge :
14 AWG