MVS4032P820K
Mfr.Part #
MVS4032P820K
Manufacturer
Meritek
Package/Case
Datasheet
MVS4032P820K
Description
VARISTOR 4032 82V 1200A 2SMD JLE
Stock
696
Manufacturer :
Meritek
Product Category :
TVS - Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
530 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
1.2 kA
Energy :
6.5J
Features :
Maximum AC Volts :
50 V
Maximum DC Volts :
65 V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCV
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
2-SMD, J-Lead
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
90 V
Varistor Voltage (Min) :
74 V
Varistor Voltage (Typ) :
82 V